streda 21. septembra 2011

Zlatá horúčka - Detaily

Na stránke Bang! Blog sa objavili nové informácie o Zlatej horúčke preto je mojou povinnosťou preložiť to a hodiť sem. Predtým by ste si mali prečítať články: ZH - nové informácie a ZH uchváti aj vás.
Karty vybavenia: Sú to jediné hracie karty v hre. Pripomínajú tie normálne, keďže sa budú rozdeľovať na dve farby - jedna sa bude dať použiť hneď (ako hnedé karty), tie druhé budú pred tebou ležať (zelené/ modré). Parťák bude jeden z kariet (ZH - Nové informácie) a bude hnedá. Hráč bude môcť kedykoľvek kopírovať effekt inej hnedo ohraničenej karty. Samozrejme ju potom odhodíš. Karta Podkova je zas čierna, čiže leží pred tebou a počas toho ťaháš.
Karty sa budú v hre kupovať za nugetty. V hre ich bude 30, ale pokiaľ bude potreba dajú sa nahradiť napr. mincami. Nugetty sa dajú zohnať 2 spôsobmi: Vždy keď zahráš pivo, druhá možnosť je keď mu uberieš (Aj v prípade indiánov, nie však v prípade Dynamitu). Teraz keď viete ako získať nugetty poďme si povedať ako sa bude kupovať. Čo ste určite pochopili, karty sa budú kupovať za nugetty. Počet nugettov určuje číslo v pravom dolnom rohu karty. Pokiaľ je to hnedá karta, nemôže byť v ruke, musí sa hneď zahrať. Pokiaľ je čierna ihneď sa vyloží, kde ju môže iný hráč kúpiť. Stále platí že nesmú byť vyložené 2 rovnaké karty. Pokiaľ chcete "ukradnúť" čirenu kartu musíte dať tomu dotyčnému o 1 nugett viac ako stojí karta. Čierne karty tiež nemôže získať Vulture Sam pokiaľ ten dotyčný zomrie.
Postavy: Do hry má vstúpiť 8 nových postáv (ich mená nájdete v minulom článku o ZH). Niektoré zo schopností sú veľmi elegantné. Ako napr. postava ktorá platí za karty o jedn nugett menej. Bohužial väčšina postáv je závislá na ZH, takže sa nebudú môcť hrať bez tohto rozšírenia.
Varianta Tieňový Odpadlík: Táto varianta umožňuje vyradeným hráčom ovplyvňovať hru. Po vyradení hráči síce odhadzujú karty, ale nechávajú si Zlaté nugetty. Vždy na začiatku ťahu ožíva ako Tieň jeho predchádzajúcej úlohy. Doberá si 2 karty pokiaľ je možné tak ich aj využije, a potom na konci ťahu zase zmizne (to znamená že sa nebude rátať ako prekážka medzi ďalším hráčom). Taktiež nemá životy, čo znamená že Herb Hunter, Vulture Sam či Grreg Diger nedostanú nič. Vlastne je to stále Mesto duchov, s tým rozdielom že môže získavať Zlaté nugetty a následne si za to kupovať karty predmetov (Čierne mu budú na nič). Nezabúdam ani na iné spôsoby ako využiť či oživiť mŕtvych, nebojte sa sú kompatibilné s Tieňami.

Mňa síce Zlatá horúčka neuchvátila, no možno to bude zábava. Dátum vydania u nás je 2012 a je tu istá možnosť že nugetty dajú v podobe kariet (môj nápad) a to znižuje cenu z 16 € na 10 €. Informácie som čerpal z anglických pravidiel ktoré vyšli včera. Samozrejme ich preložím a hodím do sekcie Na stiahnutie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára